Kagawa, Julie - Iron Fey

11. října 2015 v 17:25 | ayel

Iron Fey

1- 4,5

Železný král
První díl skvěle hodnocené "young adult" série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…
Železná dcera
Meghan Chaseová, napůl smrtelnice a napůl letní elfka, nikdy nikam pořádně nezapadala. Aby zachránila bratra, uzavřela dohodu se Zimním princem. Ten ji však opustil a odvrhl a ona zůstane se zlomeným srdcem uvězněná na chladném, nepřátelském dvoře Zimní královny. A když začne hrozit válka mezi zimními a letními fériji, Meghan si uvědomuje, že pravé nebezpečí představují železní férijové, ty podivné bytosti, které kromě ní a prince Ashe nikdo nespatřil. Jenže jí nikdo nevěří. A co hůř, Meghan přišla o vlastní magické schopnosti a ve zrádném světě, který ji obklopuje, si musí poradit jen pomocí vlastní chytrosti. Neví, komu může důvěřovat, netuší, kam se obrátit o pomoc. A přestože si Meghan vypěstuje železnou sílu vůle a odhodlání, nedokáže odolávat toužebnému šepotu svého až příliš lidského srdce.

Železná královna (fan překlad)
Jmenuji se Megan Chase.
Myslela jsem, že to skončilo. Že můj čas s vílami, rozhodnutí, která jsem musela udělat, obětovat ty, které jsem milovala, to vše, že je za mnou. Ale bouřka se blíží, armáda Železné víly, která mě zatáhne zpátky, s kopáním a křikem. Odvede mě od vykázaného prince, který přísahal, že bude stát po mém boku. Vtáhne mě do jádra konfliktu tak silného, že si nejsem jistá, jestli někdo přežije.
Tentokrát nebude cesty zpět.


Železný rytíř (fan překlad)
Mé jméno - mé pravé jméno - je Ashallayn 'darkmyr Tallyn. Jsem poslední zbývající syn Mab, královny Temného dvora. A jsem pro ni mrtvý. Můj pád začal, tak jako mnoho příběhů, kvůli dívce...
Pro zimního faeského prince Ashe, byla láska slabostí pro smrtelníky a blázny. Jeho vlastní láska zemřela hroznou smrtí a spolu s ní všechny laskavé pocity, které kdy zimní princ mohl mít. Nebo si to alespoň myslel.
Pak Meghan Chase - napůl člověk, napůl potrhlá víla - prorazila jeho zátarasy a neodvolatelně ho k sobě připoutala jeho přísahou, být jejím rytířem. A když celá Faerie málem podlehla Železným vílám, oddělila jejich pouto, aby mu zachránila život. Meghan je nyní železná královna, vládce říše, kde žádný zimní či letní fey nemůže přežít.
S nevítanou společností, vtipálkem Letního dvora Pukem a nesnesitelným Grimalkinem, se Ash vydá na cestu, kterou je nucen projít až do konce - hledá způsob, jak dodržet slib stát po Meghanině boku.
Chce-li přežít v železné říši, Ash musí mít duši a smrtelné tělo. Ale zkoušky, kterým se pro to musí postavit, jsou nemožné. A cestou se Ash dozví něco, co se všechno změní. Pravdu, která zpochybňuje jeho nejtemnější přesvědčení a ukazuje mu, že někdy je potřeba víc něž odvaha, k vykonání nejvyšší oběti.


série ke stažení ZDE


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WaclawB WaclawB | E-mail | 17. ledna 2017 v 20:47 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na knizky-ke-stazeni.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama